Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Közönségtalálkozókat és emlékvetítéseket rendeznek a magyar film napján, április 30-án a budapesti Uránia moziban, ahol a közelmúlt sikerei mellett klasszikus alkotásokat, valamint dokumentum- és ismeretterjesztő filmeket is műsorra tűznek.
Már a 150 ezres nézőszámot is átlépte a magyar mozikban Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című filmje, ezzel hivatalosan is a rendszerváltás óta készült legsikeresebb magyar élőszereplős családi mozifilm lett - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) kedden az MTI-vel.
A Jégvarázs című Broadway-musicalt mutatja be a Madách Színház szeptember 19-én, 20-án és 21-én hármas szereposztásban, Szirtes Tamás rendezésében.
Koltai Lajos Kossuth- és Balázs Béla-díjas rendező, operatőr, a nemzet művésze, valamint Rudolf Péter Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész, rendező vehet át életműdíjat a 12. Savaria Filmszemlén, amelyet május 7. és 9. között tartanak Szombathelyen - közölte az MTI-vel kedden a Savaria Filmakadémia Egyesület.
Öt bemutatót tervez a József Attila Színház a jövő évadban; ősszel a Shrek, a musical mellett Az államtitkár asszony félrelép című bohózatot is láthatja a közönség.
Öt fővárosi moziban hetven filmet láthat idén a közönség az Artmozik éjszakáján május 17-én.
Április 26-án, a Magyar Film Napján a Kino Moziban mutatják be Salamon András legújabb, Random című filmjét - közölték a szervezők kedden az MTI-vel.
Filharmonikus filmzenei koncertet rendeznek az Amélie csodálatos élete című 2001-es mozifilm alapján az Erkel Színházban április 19-én - közölték a szervezők hétfőn az MTI-vel.
|
|
Bemutatkozó
1970. december 2-án születtem Kazincbarcikán. Egészen húsz éves koromig ott is éltem, ott végeztem el az általános iskolát és a gimnáziumot is. Tizennyolc évesen azt gondoltam, hogy nem tanulok tovább, mert vár az élet, inkább felnőtt akartam lenni, és szüleim kérését, könyörgését figyelembe sem véve, nem ültem vissza az iskolapadba. Tovább...
Anekdoták
Henrik Ibsen, a nagy drámaíró egy alkalommal Rómában sétálgatott, amikor fölkeltette érdeklődését egy plakát, amelyet nagy tömeg bámult. Közelebb ment, de észrevette, hogy nincs nála az olvasószemüvege.
Az amerikai turnéja során Jehudi Menuhint, a világhírű hegedűművészt meghívták egy gazdag házhoz. A textilgyáros házigazda kihasználta az alkalmat, és megkérte Menuhint, hallgassa meg fia játékát, mert mindenki nagyon tehetségesnek tartja
Aforizmák
„ Hogy szerelmes vagy, az nem ok arra, hogy szeressenek."
Hippolyte Taine
|
|